Vítejte na stránkách ParadniDomov.cz. Na těchto stránkách nejen že naleznete skvělé recepty a návody do kuchyně či zahrady, ale širokou škálu nápadů a inspirací, které rozzáří Váš domov! V případě dotazů, využijte kdykoliv náš e-mail: info@paradnidomov.cz - rádi vám odpovíme na veškeré vaše dotazy!

Jak se starat o orchideje tak, aby nám kvetly po celý rok?

175

V dnešním článku si názorně ukážeme, jak udělat to, aby nám orchidej kvetla po celý rok. Orchidej najdeme na parapetech většiny domácností a jsou většinou doménou a chloubou u žen.

Ne všichni ale mají to štěstí, co se úspěchu kvetení týče a jejich orchidej má svou hlavu. Chřadne a odkvétá. Níže naleznete pár tipů, triků a rad, které vám pomůžou.

2)

2-14

Určete orchideji své světlé místo a dále s ní nehýbejte. Přemísťování pro ni znamená značný stres. Rostlinka má ráda světlo. Na to nezapomeňte. 

3)

Kořeny orchidejí se musí krásně zelenat. Pravidelně tento stav kontrolujte. Vůbec nejlepší variantou jsou průhledné květináče.

4)

Orchidej potřebuje opravdu dostatek světla. Vyžaduje 10-12 hodinový přísun slunečního světla. Pokud jej nemá, přestane rodit další výhonky. V zimních dnech si proto pomozte zářivkami, které umístěte nad rostliny.

5)

Orchidej příznivě reaguje na rozdíl mezi denními a nočními teplotami. Teplota, která je rostlince zajištěna, by měla být o 5-6 stupňů nižší, než byla v průběhu dne. Samozřejmě, že např. v zimě je složité takovéto podmínky zajistit. Od pozdního jara do začátku podzimu mohou být orchideje umístěny ve venkovním prostředí. V zimě často větrejte. Pozor však na průvan, o ten orchideje rozhodně nestojí.

6)

Samozřejmě, že nejideálnější zálivkou by byl déšť. Orchidej však i tak nikdy nesmíte zalévat vodou z kohoutku. Chlor, který je ve vodě obsažen může lehce kořeny orchideje spálit. Vodu tudíž vždy převařte.


loading...

Zanechejte nám komentář