Vítejte na stránkách ParadniDomov.cz. Na těchto stránkách nejen že naleznete skvělé recepty a návody do kuchyně či zahrady, ale širokou škálu nápadů a inspirací, které rozzáří Váš domov! V případě dotazů, využijte kdykoliv náš e-mail: info@paradnidomov.cz - rádi vám odpovíme na veškeré vaše dotazy!

Rekonstrukce podlahy ve společných prostorách panelového domu

19

Společné prostory v panelových domech jsou nejčastějším „trnem v oku“ jejich obyvatel. Přeci jen od původní výstavby panelových domů uběhlo hodně času a nyní většina chodeb, společných místností a kójí vypadají velmi zastarale. Většina domů sice není uvnitř v děsivém stavu, ale opravit osvětlení, schody či vymalovat potřebuje téměř polovina bytových domů v České republice. Ještě více alarmující bývá obvykle stav podlahy. Ve většině paneláků lze najít staré lino, které se odlepuje od krajů a je po mnoha letech opravdu zanesené.

Proč se zaměřit hlavně na podlahu?

Podlaha udává celkový dojem ze společných prostor. I sebelépe vymalované zdi a dobře zrekonstruovaný interiér dokáže „přebít“ ošklivá podlaha. Přitom rekonstrukce podlahy nepatří zdaleka k těm nejdražším položkám, se kterými je třeba při rekonstrukci počítat. Mezi nejlevnější podlahové krytiny patří v tomto případě linoleum. Dnešní trh nabízí nepřeberné množství krásných linoleií. Navíc linoleum ve společných prostorách představuje řadu výhod:

  • Materiál z přírodních surovin, žádné chemikálie.
  • Dobrá odolnost proti opotřebení a hygieničnost (materiál omezuje šíření bakterií a mikroorganismů).
  • Dlouhá životnost, protože je probarvené v celé vrstvě a zachovává si tak stále neměnný vzhled.

Většina lidí si pod pojmem „lino“ představí PVC, jedná se ovšem o odlišný materiál. Lino se vyrábí z přírodních materiálů, jako je lněný olej, pryskyřice, korkové moučky, vápence a juty. Díky korku bývá linoleum pružnější a měkčí. Linoleum s dřevitou moučkou je oproti tomu mnohem pevnější a odolnější. Do společných a středně namáhaných prostor se hodí lino s tloušťkou cca 2mm. Obvyklé je i v podobě plovoucí podlahv. To probíhá tak, že jsou pásy linolea lepené na podkladovou plochu, opatřenou zámkovým systémem.

Jsou nějaké alternativy?

Další možností je i použití PVC podlahy. Pro pokládku PVC podlah je důležitý dokonale rovný podklad, čistý, bez přítomnosti mastnot či chemických látek. Důlěžitá je i suchost a pevnost podkladové plochy. Jaké výhody PVC nabízí?

20161028_130944_zmensena

Jedna z realizací pana Bernharda. Prohlédněte si další

Výhody PVC podlahy:

  • Tradiční a oblíbená podlaha
  • Velký výběr dekorů a povrchových úprav
  • Nižší cena

Rekonstrukce od jbpodlahy.cz

Specialistou na výměnu linolea v panelácích je společnost jbpodlahy.cz. Pan Bernhard je skutečným profesionálem s dlouholetou zkušeností v oblasti výměny podlah a tak věříme že vás jeho služby nadchnou.

loading...

Zanechejte nám komentář