Vítejte na stránkách ParadniDomov.cz. Na těchto stránkách nejen že naleznete skvělé recepty a návody do kuchyně či zahrady, ale širokou škálu nápadů a inspirací, které rozzáří Váš domov! V případě dotazů, využijte kdykoliv náš e-mail: info@paradnidomov.cz - rádi vám odpovíme na veškeré vaše dotazy!

Palestinská žena našla kreativní způsob, jak protestovat proti násilí a válkám v její zemi!

363

Tak tento příběh je až dojemný. Tato palestinská žena sází kytičky blízko svého domova, v obci Bilin, které se nachazí nedaleko města Ramalláh – hlavního města Palestiny. Sázení kytiček by nebylo až tak neobvyklé, ale tato žena je sází velice netradičním způsobem, a to do granátů z demonstrace proti okupaci v Palestině.

Její domov leží v oblasti, která byla vrácena Palestincům v bitvě před dvěma lety. Tato oblast byla určena na výstavbu izraelského kontroverzní vysoké bezpečnostní zdi, která jí naprosto odřízne od světa. Dokončená zeď mě mít 430 mil podél celého západního břehu regionu. Izrael na to argumentuje, že postavená zeď by měla zajistit ochranu palestinským obyvatelům proti útokům Izraele, což se zčásti i podařilo, protože i díky této výstavbě se razantně snížil počet útoků.


predreklamu

tear-gas-flower-pots-palestine-1Vzhledem k častým střetům zájmů mezi Palestinou a Izraelem, v blízkosti postavené bezpečnostní zdi, se pěstitelka bohužel nemusí obávat o nedostatek „květináčů“. Květiny, které sází do granátů umisťuje různými způsoby jak do drátů, tak i na zem. Bohužel granáty jsou v této zemi na každém kroku.

Zbývá jen doufat a věřit v to, že obě země dospějí k dohodě uzavřít mír. Jak této ženě a celé zemi přejeme hodně štěstí.

Více fotografií naleznete na další straně tohoto článku

 

loading...

Zanechejte nám komentář