Vítejte na stránkách ParadniDomov.cz. Na těchto stránkách nejen že naleznete skvělé recepty a návody do kuchyně či zahrady, ale širokou škálu nápadů a inspirací, které rozzáří Váš domov! V případě dotazů, využijte kdykoliv náš e-mail: info@paradnidomov.cz - rádi vám odpovíme na veškeré vaše dotazy!

Nedávná historie povinného ručení

23

Povinné ručení v roce 2013

Stejně jako u předchozích let, i v tomto roce se u některých pojišťoven razantně zvedly sazby za povinné ručení. Jako první jsme zaznamenali zvýšení cen u společnosti AXA s 9 % nárůstem cen. Další pojišťovny brzy následovaly Axu. U jiných firem ale bylo povinné ručení ztrátové.

Povinné ručení v roce 2014

V předchozím roce byly ceny jako na horské dráze. V roce 2014 se sice trochu ustálily, ale pořád nepřestávají stoupat. Jak to bude dál? Na povinném ručení necháme spoustu peněz, ale je to pořád lepší, než kvůli nezaplacení mít problémy se zákonem.

Povinné ručení v roce 2015

Každým rokem stoupá cena povinného ručení a ani jediný rok není výjimkou. Nejčastější je zvednutí cen mezi 10 % a 20 %. Nové povinné ručení najdete přes online porovnání povinného ručení, kde vám automaticky najdou nejlevnější a nejvýhodnější povinné ručení. Hlavním důvodem, proč se ceny zvedají, jsou větší příspěvky do Fondu zábrany škody. Z tohoto fondu jsou placeny výjezdy a zásahy hasičů a spoustu dalších veřejně prospěšných věcí. Zdražování povinného ručení probíhá postupně pořád, a proto neváhejte s jeho sjednáním.

V roce 2015 se také projednával zákon o povinném ručení. Každý nepojištěný člověk měl za každý den zaplatit od 20 Kč do 300 Kč. Tento zákon se zrušil a nahradil ho jiný. Každý člověk musí mít pojištěné vozidlo, jinak mu hrozí vysoká sankce. Pokud nemáte sjednané povinné ručení a s autem se někde vybouráte, budete platit veškeré pokuty ze svých vlastních prostředků. A pokud to bude opravdu velká bouračka, možná se za celý svůj život ani nedoplatíte.

Rada na závěr sjednejte si povinné ručení, zabráníte tím možnosti stát se otrokem státu na celý zbytek života.

loading...

Zanechejte nám komentář