Vítejte na stránkách ParadniDomov.cz. Na těchto stránkách nejen že naleznete skvělé recepty a návody do kuchyně či zahrady, ale širokou škálu nápadů a inspirací, které rozzáří Váš domov! V případě dotazů, využijte kdykoliv náš e-mail: info@paradnidomov.cz - rádi vám odpovíme na veškeré vaše dotazy!

Co můžeme jíst při dietě?

59

Z čeho můžeme udělat pokrmy, které budou vhodné pro dietu? Co můžeme jíst z mas, zeleniny, ovoce a mnoho dalšího, když chceme shodit nějaké to kilo? Více naleznete v našem článku!

Maso

podáváme pouze libové ( hovězí, kuřecí, krůtí, telecí, králičí) nebo málo tučné ryby ( např. kapr, treska, tuňák, pstruh). Jsou vhodné i netučné a málo kořeněné masné výrobky ( vepřová šunka, drůbeží šunka)

Zelenina

nejlépe co nejčerstvější. Vhodná je: mrkev, mladá karotka, petržel, celer, hlávkový salát, mladé brukve, rajčata , nepálivé papriky, brokolice, tykev.

Ovoce

je vhodným a vítaným zpestřením, jeho výběr je široký – jablka, banány, pomeranče, mandarinky, grapefruity, kiwi, broskve, meruňky, třešně, višně, maliny, ostružiny, jahody: některé druhy, mají-li tužší slupku, raději loupeme ( jablka, broskve, meruňky)

Moučné výrobky

připravujeme pouze z netučného těsta nebo s malým obsahem tuku. Klasické moučníky se zařazují do jídelníčku zřídka.

Příkrmy

nemají být tučné. Vhodné jsou brambory ( vařené, dušené, občas mohou být i pečené na sucho), vařená i dušená rýže, těstoviny.

Koření

veškeré syntetické a umělé náhražky koření musí jít stranou. Vše nahradíme bylinkami ( pažitka, petrželka, libeček, celerová nať, kopr, bazalka, dobromysl, mateřídouška, estragon) – pokrmy lze ochutit i kmínem a citronovou šťávou

loading...

Zanechejte nám komentář